Delčios dieta – tai tam tikras mitybos rėžimas ir taisyklės, kurios, pasak šios dietos šalininkų, padeda atsikratyti antsvorio ir nereikalingų kilogramų. Manoma, kad delčios periodu paspartėja medžiagų apykaita (metabolizmas), nesinori persivalgyti, organizmas linkęs valytis ir detoksikuotis. Šiame straipsnyje apžvelgsime šios dietos privalumus, galimus trūkumus ar net gresiančius pavojus.

Delčios dietos rėžimas yra tik sudedamoji pilnos Mėnulio dietos dalis. Pilna Mėnulio dieta gerokai ilgesnė ir kompleksiškesnė, todėl siekiant greitesnių rezultatų galite laikytis tik vienos jos dalies. Didelė komentarų gausa ir teigiami atsiliepimai apie šią dietą, verčia manyti, kad ji tikrai veiksminga ir, kad Delčios dietos rezultatai gan greitai pastebimi! Štai keletas atsiliepimų apie šią dietą iš SuperMama forumo:

„Po antros dienos dar – 700 g. Iš viso per 2 dienas -1,4 kg. Rezultatai super!”
„Sveikos, po penktos dienos numečiau – 0,6 kg. Viso – 3 kg.”
„Sunkiai man einasi ši delčia, ir galva svaigsta, ir rankos dreba…”
„Labas rytas po trečios dienos. – 0,500. Viso per tris dienas – 3,7”

Kai kurie žmonės šį rėžimą dar vadina – Delčios bado dieta, bet tai klaidingas pavadinimas, nes badauti tikrai nereikia. Geriausio efekto sulaukiama kai šios dietos laikomasi 4 ar 7 dienas. Svarbu, kad būtų laikomąsi disciplinos: reguliarus valgymas specifiniu laiku ir preciziškas tikslumas suvartojamo maisto kiekyje. Dar vienas patarimas – vartoti daug vandens, tam kad, organizmas būtų valomas nuo toksinų ir būtų palaikomas skysčių balansas. Patariame išgerti kiekvieną dieną apie 2.5l – 3l vandens.

Dauguma žmonių klausia: „Kada  pradėti mėnulio Delčios dietą?”. Taigi, jei visgi apsisprendėte išbandyti Delčios dietą, pirmas žingsnis – susiraskite mėnulio kalendorių. Tam, kad galėtumėte laikytis šios dietos, Jums reikia sužinoti kada prasideda delčios fazė. Tik atsiminkite, pradėti šią dietą reikia likus dvejoms dienoms iki delčios pradžios.

Žemiau pateikiame kaip gi atrodo keturių ir septynių dienų maitinimosi meniu:

4 dienų Delčios meniu

  • 8 val. – puodelis arbatos (kadangi cukraus negalima, galite ją pagardinti medumi)
  • 10 val. – 2 virti kiaušiniai
  • 12 val. – puodelis juodos kavos ar arbatos
  • 14 val. – 100 g. virtos jautienos su daržovėmis
  • 16 val. – 1-2 obuoliai
  • 18 val. – 150 g. liesos varškės
  • 20 val. – taurė raudono sauso vyno (arba arbata)

Jautieną galima keisti žuvimi, veršiena arba vištiena. Svarbu nepamiršti, kad daržoves reikia valgyti be majonezo, aliejaus ar kitų padažų (galima pagardinti prieskoninėmis žolelėmis ar citrinos sultimis). Dar kartą pabrėžiame, kad laikantis šios dietos labai svarbu gerti daug vandens. Nors ši dieta ir nepasižymi plačiu asortimentu, visgi ją išbandžiusios moterys teigia, kad maisto užtenka, o ir alkio jausmas nejaučiamas.

7 dienų Delčios dietos meniu

Labiausiai paplitusios yra šios 3 strategijos, tad rinktis galite sau labiausiai patinkančią:

1 strategija
1 diena – 5 – 6 virti kiaušiniai
2 diena – 3 pakeliai virtų ryžių
3 diena – 500 g. liesos varškės
4 diena – 500 g. virtos liesos mėsos
5 diena – virtos daržovės iki 500 g.
6 diena – 5 – 6 dideli obuoliai
7 diena – mineralinis vanduo

2 strategija
1 diena – 6 virti kiaušiniai
2 diena – 0,5 kg. virtos veršienos arba jautienos
3 diena – 0,5 kg. varškės
4 diena – 1,5 stiklinės virtų ryžių
5 diena – 0,5 kg. morkų arba iki 0,5 kg. obuolių arba kitų vaisių ar daržovių.
6 diena – 7 virtos bulvės su lupenomis
7 diena – bet kuris iš ankstesnių dienų meniu

3 strategija
Visas 7 dienas kartoti tą patį meniu.

8 val. stiklinė vandens ir puodelis juodos kavos arba arbatos
10 val. 150 – 200 g. virtų ryžių arba 2 virti kiaušiniai
12 val. puodelis arbatos
14 val. 100 – 150 g. daržovių, 150 – 200 g. virtos žuvies, pirma suvalgyti daržoves, o po to – žuvį
16 val. 2 obuoliai arba 2 bananai
18 val. 150 g. varškės arba 1 stiklinė kefyro
20 val. 200 g. balto sauso vyno

Tomis dienomis svarbu, kad daugiau absoliučiai nieko nevalgytumėte (net duonos). Jautieną galima keisti žuvimi arba veršiena.
Po dietos reikėtų riboti miltinius patiekalus ir bulves. Daugiau galima valgyti viską.

Delčios dietos privalumai ir trūkumai

Laikantis Delčios dietos organizmas pašalina toksinus, išstumia vandenį, todėl būtinai išgerkite bent 8 stiklines vandens per dieną (2,5l). Šiuo periodu gali pasireikšti kai kurie simptomai: lengvas galvos svaigimas, silpnumas, pykinimas, apatija ar sumažėjęs darbingumas – dėl to nereikėtų baimintis, bet visgi derėtų atidžiai sekti savo savijautą ir organizmo reakciją. Kai kurios moterys teigia, kad pasibaigus dietai šios netgi tapo energingesnės ir žvalesnės.

Kitas puikus Delčios dietos aspektas ‒ organizmo pripratimas prie mažesnių patiekalų porcijų. Taigi išmokstama nepersivalgyti. Žinoma, pagrindinis privalumas yra numesti kilogramai. Besilaikiusieji Delčios dietos teigia, kad jos metu galima netekti net 4 kg. svorio.

Visgi tikėtis stebuklo iš šios dietos nereikėtų. Svoris krenta dėl to, kad mažinate porcijų dydį ir taip su maistu yra gaunama mažiau kalorijų. Tačiau Delčios dietos meniu sąraše trūksta daržovių ir vaisių, o kartu su jais ir reikiamų vitaminų, kompleksinių angliavandenių. Būtent dėl šios priežasties ilgainiui dieta gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus: gali sutrikti širdies veikla ar virškinimas, yra rizika susirgti opalige ir kt. Kaip ir dauguma kitų trumpalaikių dietų – ši dieta nepadeda atsikratyti svorio ilgam. Tokio tipo dieta labiau lėtina medžiagų apykaitą, o ne ją greitina.

Jei nutarėte išbandyti Delčios, ar bet kurią kitą dietą, nepamirškite, kad tokio pobūdžio dietos skirtos greitam svorio metimui. Vis dėlto norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, t. y. ne tik numesti svorio, bet ir sustiprinti kūną ir sveikatą, reikia subalansuoti kasdienę mitybą, taip pat nepamiršti bent minimalios fizinės veiklos: pasivaikščiojimų, plaukiojimo ežere, bėgiojimo.

Būkite sveiki, būkite laimingi!

Dietos įvertinimas

70%
70%
Abejotina
  • ATLETIŠKAS.LT ĮVERTINIMAS
    7
  • Lankytojų įvertinimas (Balsavo 21 )
    5.8
Patiko? Parodyk tai mums, Spausk Patinka!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Apie autorių

8 komentarai

    • Jei jos nesilaikėte, tai ji ir neveikia. Laikiausi ne vieną kartą ir visada minus 4 -5 kg. Ir badauti nereikia. Žinoma, kai valgai viską be druskos, nejauti malonumo ir sotumo, jeigu valgytum viską su druska.

  1. Teko susidurti. Didelis pliusas – atpratina nuo druskos ir praplauna druską iš organizmo, tad sumažėja tinimas, sąnarių traškėjimai ir panašiai. Jos nepatariama laikytis nuolat ar dažnai (ne daugiau kaip 4 kartus per metus, geriau dar rečiau).

  2. I have noticed you don’t monetize your page, but you can earn extra cash every day.
    It is very easy even for noobs, if you are interested simply search in gooogle: pandatsor’s tools

Palikite atsiliepimą