Kas gi tas L-Karnitinas? Tikriausiai dauguma pradedančiųjų sportininkų, išgirdę terminą L-karnitinas (angl. – L-carnitine) dažniausiai net nebūna prieš tai jo girdėję. Tai į B grupės vitaminus panašus junginys, kuris padidina membranų ląstelių pralaidumą riebiosioms rūgštims, kitaip tariant – jis praplečia kraujagysles. Šio junginio būna maisto papilduose, kurie padeda riebalų deginimo procesui.

Vienas paprasčiausių būdų mažinti riebalus kūne ir padidinti energiją, tai vartoti l-karnitiną kartu su omega-3 žuvų taukais. Karnitinas naudingas ir tuo, kad padidinus šio junginio kiekį raumenyse – pastebėsite bendros savijautos pagerėjimą.

Be riebalų deginimo ir didesnės energijos jausmo, šis preparatas taip pat:

 • Prailgina aukšto fizino intensyvumo darbo trukmę
 • Pagreitina atsistatymą po sunkios treniruotės
 • Pagerina smegenų veiklą
 • Mažina stresą, kuris ilgame laikotarpyje sukelia širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą ir lėtinius uždegimus

Fiziologijos žurnalo tyrimas „The Journal of Physiolgy” pateikė įrodymus, kad l-karnitino vartojimas gali pagerinti atleto veiklą. Šiame straipsnyje aptarsime keletą priežasčių, kaip ir kodėl šio papildo vartojimas gali padėti pasiekti optimalią kūno formą.

L-Karnitino vartojimas deginant riebalus: Pagrindai

Karnitinas yra amino rūgštis, kuri susideda iš lizino (viena svarbiausių aminorūgščių, kurios negalima gauti su maistu) ir metionino (viena iš aminorūgščių, palaikanti kūno svorį). Yra keletas skirtingų papildo formų, tokių kaip acetyl-L-karnitinas ir L-karnitino tartratas. Aptarsime kokią formą derėtų pasirinkti ir kada tai daryti.

Karnitinas yra stiprus riebalų degintojas, nes jis yra atsakingas už riebalų transportavimą į ląsteles, kad riebalai būtų panaudoti energijai. Dėl padidinto karnitino kiekio raumenyse, palaikomas pastovus riebalų deginimo procesas. Tokiu būdu, kūnas efektyviau naudoja savo turimus išteklius ir taip padidinamas Jūsų eikvojamos energijos kiekis.

Karnitino kiekio padidinimas raumenyse taip pat pagerins Jūsų fizinio aktyvumo kokybę, o tai sąlygos kūną sudeginti dar daugiau riebalų, sulaikant glikogeną, išvalant raumenų pieno rūgštis ir optimizuojant hormonų lygį.

Omega-3 naudojimas kartu su Karnitinu = Geresnis efektas svorio metimui

Tam, kad užtikrinti karnitino efektyvumą, jums reikia papildomai gauti omega-3 riebalų rūgščių.

Omega-3 riebalų rūgštys yra svarbios tuo, kad pagerina kiekvienos kūno ląstelės funkcionalumą. Šis efektas gaunamas tada, kai suvartojamas pakankamas kiekis riebalų rūgščių. Ląstelės susideda iš dviejų sluoksnių lipidų ir riebalų, kurie sudaro sveikus ir nesveikus riebalus, priklausomai nuo rūšies kurią suvartojate.

Jei ląstelės lipidų sluoksnis bus sudarytas iš omega-3 riebalų, ląstelė bus sveikesnė ir labiau jautresnė insulinui. Turint insulinui jautresnes ląsteles, kūnas panaudos daugiau energijos, kurią pagamina karnitinas.Įsigyk l karnitino papildus pigiau!

Omega-3 pakelia metabolizmo koeficientą padidindama ląstelės aktyvumą ir riebalų deginimą. Karnitinas yra riebalų rūgščių pristatymo sistema. Kuo mažiau turite šios medžiagos savo kūne, tuo mažiau riebalų rūgščių patenka į ląsteles, kas reiškia, riebalai nesudeginami energijai gauti. Dėl šios priežasties, riebalų rūgštys būna kaupiamos ir tampa riebalais ant Jūsų kūno. Pakėlus karnitino kiekį, riebalų deginimas paspartėja, tuo pačiu Jūs turėsite daugiau energijos, tapsite labiau motyvuotas ir svorio metimas bus greitesnis.

Kovokite su visceraliniais pilvo riebalais

Visceraliniai pilvo riebalai yra vieni sunkiausiai atsikratomų riebalų apskritai. Šie riebalai sukelia daug sveikatos problemų. Kai tik pradedate kaupti visceralinius riebalus aplink pilvą, prasideda riebalų augimas aplink kepenis, širdį ir net raumenis. Užaugę riebalai ant kepenų veda prie ne alkoholinės kepenų ligos, kurios simptomai kaip alkoholinės. Epikardialiniai reibalai, tai visceralinių riebalų rūšis, kuri kaupiasi aplink širdį ir apsunkina jos darbą bei funkcijas.

Karnitino kiekio kūne padidinimas, kovoja su visceraliniais riebalais, nes padidinamas riebalų deginimas, kuris turi trigliceridų ir mažo tankio lipoproteinų išėmimo iš sistemos efektą. Dėl šios priežasties mažėja cholesterolio ir aterosklerozės rizika.

Karnitino vartojimas padeda efektyviau sportuoti

Fiziologijos žurnalo (The Journal of Physiolgy) atliktas tyrimas parodė, kad karnitino kiekis raumenyse gali būti padidintas – taisyklingai maitinantis. Kai tik karnitino kiekis pakyla iki tam tikro lygio, metabolizmas kūne priklauso tik nuo fizinio intensyvumo.

Mokslininkai davė placebą ir karnitino turinčių papildų kartu su angliavandeniais (2 g karnitino su 80 g angliavandenių per dieną) patyrusiems sportininkams, kurie treniruojasi triatlonui nuo 3 iki 5 kartų per savaitę. Tyrimo metu, sportininkai atliko pratimą – testą: trisdešimt minučių atlikinėjo vieną pratimą (pirmieji 50% maksimalaus pajėgumo , o antrieji – 80%).

Po 24 savaičių grupė, kuri vartojo karnitiną, savo rezultatus pagerino 11% lyginant su kita grupe, kuri vartojo placebą. Sportininkai, kurie vartojo karnitiną, taip pat įvertino visą tą laikotarpį atlikinėjamą pratimą. Vartojusiems karnitiną, pratimas buvo atliekamas daug lengviau nei tiems, kurie jo nevartojo.

Du dalykai, kuriuos mokslininkai sužinojo atlikdami šį tyrimą:

 • Pirma, reikia ilgesnio papildo vartojimo periodo, kad padidintumėte karnitino kiekį raumenyse ir pasinaudotumėte visomis šio papildo galimybėmis. Šio tyrimo metu, po 3 mėnesių nebuvo jokio pakitimo treniruočių metu, bet po 6 mėnesių papildo vartojimo, pasimatė reikšmingi pokyčiai sportininkų rezultatuose fizinėje veikloje.
 • Antra, karnitinas nesikaups raumenyse, jei kaupimuisi nepadės aukšta insulino koncentracija. Tai paaiškina, kodėl dauguma anksčiau atliktų tyrimų neparodė karnitino kaupimosi raumenyse, vartojant didesnį jo kiekį.

Šio tyrimo metu, papildas buvo vartojamas su angliavandeniais, nes angliavandeniai sukelia insulino išlaisvinimą, kuris leidžia karnitinui kauptis raumenyse. Šiuo metu daug diskutuojama dėl insulino išsiskyrimo iš angliavandenių optimaliai kūno formai gerinti. Tai yra svarbu, atsiminkite – insulinas yra stiprus anabolinis hormonas. Pastarojo poveikis geriausiai jaučiamas tada, kai užtikrinamas pakankamas jo gaminimas organizme ir kai ląstelės yra jautrios jam.

Karnitino vartojimas su angliavandeniais yra vienas iš pasirinkimų, bet jau minėjome, norint dar efektyviau numesti nereikalingus kilogramus – karnitiną rekomenduojame vartoti kartu su omega 3 riebalų rūgštimis.

Kokia daroma tiesioginė įtaka treniruotėms?

Dar vienas karnitino lygio pakėlimo pliusas, tai Jūsų treniruotės pajėgumo padidėjimas, nejaučiant didesnio nuovargio. Galėsite pakelti daugiau svorio, padaryti daugiau pratimo pakartojimų arba bėgti greičiau ir ilgiau.

Taip yra dėl to, kad padidintas karnitino kiekis raumenyse padeda sumažinti skausmą, raumenų pažeidimus ir dėl aukšto intensyvumo treniruočių atsirandančią pieno rūgščių gamybą.

Taip pat padidinama energijos gamyba, reguliuojama pH raumenyse ir sumažinamas vandenilio jonų kaupimąsis. Trumpai tariant, karnitinas padeda pašalinti nereikalingas medžiagas iš raumenų.

Pagerėja kūno atsigavimas

Vartokite karnitiną, kad pagerintumėte greitąjį ir lėtąjį kūno atsigavimą nuo sunkių treniruočių. Taip patirsite mažesnį raumenų skausmą bei jausitės energingesni. Pieno rūgščių atsiradimas yra svarbus faktorius, kuris mažiną treniruočių kokybę ir sukelia skausmą. Jei kūnas gamins mažiau pieno rūgščių ir lengviau jas išsivalys, Jūs efektyviau ir greičiau atsigausite.Įsigyk l karnitino papildus pigiau!

Geriant karnitiną, sureguliuojami androgeniniai receptoriai, kurie sustiprina anabolinį efektą atliekant pratimus. Remiantis viena tyrėjų grupe, tai padeda greičiau atsigauti tarp pratimų.

Atliekant pasipriešinimo pratimus, atliktų tyrimų dalyviai taip pat padidino androgeninių receptorių kiekį, kuris gerina testosterono įsisavinimą ir padidina baltymų sintezę. Padidinta baltymų sintezė leidžia greičiau atsigauti treniruočių metu.

Pagerinkite kognityvinę veiklą su Acetyl L-Karnitinu

Karnitino forma, vadinama acetyl-l-karnitinas, gali pagerinti smegenų veiklos darbą ir motyvaciją. Tai reiškia, kad šis papildas labai tinkamas žmonėms, kurie nori numesti svorio, bet jiems trūksta motyvacijos.

Ši preparatas yra galingas antioksidantas ir gali padėti sumažinti metalų kaupimąsi smegenyse. Naudojant jį su DHA palaikysite aukštesnį dopamino lygi, o tai padidins susikaupimą ir motyvaciją.

Labai depresuotiems žmonems, šis papildas gali duoti teigiamą efektą: padidinti motyvaciją ir skatinti iniciatyvą, atliekant įvairias užduotis. Vartojant acetyl-l-karnitiną Jūs taip pat padidinsite energijos kiekį, pagerinsite fizinį darbą ir jo apimtis.

Nemažai tyrimų parodė, kad pastarojo preparato naudojimas yra naudingas smegenims. Skandinavų gastroenterologijos žurnalo tyrimas parodė, kad paskirtas acetyl-l-karnitino vartojimas ligoniams su kepenų disfunkcija, žymiai pagerino jų fizines funkcijas, bendrą sveikatą, nuotaiką ir savijautą – sumažino depresiją ir nerimą.

Ar karnitinas padeda įšvengti 2 tipo diabeto?

Karnitinas populiarėja kaip maisto papildas, kuris padeda apsisaugoti nuo 2 tipo diabeto. Jis gali kovoti su metabolinio sindromo ligomis, užkertant kelią aterosklerozei ir palaikant širdies bei kraujagyslių sveikatą.

Kadangi karnitinas veikia kaip antioksidantas, jis padeda kovoti su 2 tipo diabeto rizikos faktoriais. Tai reiškia, papildas panaikina laisvuosius radikalus ir sumažina oksidacinį stresą.

Pirkti Karnitiną

 

L-Karnitino nauda

80%
80%
Awesome
 • atletiškas.lt vertinimas
  8
 • Lankytojų įvertinimas (Balsavo 26 )
  6.9
Patiko? Parodyk tai mums, Spausk Patinka!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Apie autorių

4 komentarai

  • Reikia suvartoti ne papildo dozę (papildas gali susidėti ir iš kitų medžiagų), o reikėtų vartoti veikliają medžiagą. T.y. per dieną reikėtų suvartoti 1,5 – 2,5 g. gryno karnitino. Dažniausiai papildo dozėje ir yra paros karnitino (veikliosios medžiagos) dozė. Tačiau pasitaiko karnitino papildų, kuriuose nėra tinkamo kiekio, tada reikėtų skaityti sudėtį ir žiūrėti kiek veikliosios medžiagos yra papildo dozėje ir pasiskaičiavus suvartoti tiek kiek reikia.

Palikite atsiliepimą