Blauzdos raumenys, nors ir yra maža raumenų grupė, stipriai nusako žmogaus kūno estetinę išvaizdą ir proporcingumą. Turėti galingas, gerai išvystytas blauzdas – daugelio atletų noras. Blauzdos raumenys sudaryti iš plekšninio ir dvilypio blauzdos raumens, šoninės ir vidinės galvutės. Priekinėje dalyje esti priekinis blauzdos raumuo, o šoninėje – šeiviniai raumenys.
Pasistiebimų stovint treniruoklyje taisyklingas atlikimas
- Priėję prie treniruoklio atsistokite ant jo, nugarą laikydami tiesią, o žvilgsnį nukreiptą į priekį.
- Pečius pakiškite po atramomis (jos laiko pasirinktą svorį).
- Atsistokite ant pėdoms skirtos pakylos taip, kad pėdų pagalvėlės būtų ant jos. Įkvėpkite ir nuleiskite kulnis žemyn.
- Rankomis suimkite laikiklius.
- Iškvėpdami orą pasistiebkite ant pirštų galų kiek įmanoma aukščiau ir įtempę blauzdų raumenis, šį judesį užlaikykite sekundei.
- Tada įkvėpdami orą, lėtai, koncentruotai leiskitės žemyn, iki pajusite tempimo jausmą achilo sausgyslėse bei blauzdose.
- Pilnai ištempę blauzdų raumenis, šį judesį laikykite porą sekundžių.
- Kartojame pratimą.
Šis pratimas puikiai lavina visus trigalvius blauzdų raumenis. Kad raumenys tinkamai išsitemptų, kiekvieną kartą stenkitės stiebtis kiek galėdami aukščiau.
Pasistiebimų variacijos
Teoriškai, krūvį galimą paskirstyti vien tik į dvilypio blauzdos raumens vidinę galvutę (pirštai į išorę) arba vien į dvilypio raumens šoninę galvutę (pirštai į vidų).
Stebėkite kuri blauzdų dalis labiau atsilieka ir pagal tai koreguokite pėdų poziciją. Rekomenduojama reguliariai keisti pėdų padėtį, taip išdirbsite blauzdas įvairiais kampais.
Pastebėjimai ir dažniausios klaidos
- Tai nesudėtingas pratimas, kuris puikiai tinka lavinti trigalvius blauzdų raumenis naujokams ir patyrusiems sporto klubų vilkams.
- Dažnai šį pratimą skubama daryti, spyrokliuojama, visiškai nejaučiama raumens. Daroma atmestinai, kitaip sakant „dėl skaičiaus”, nekokybiškai. Viso pratimo metu jauskite kontaktą su raumeniu, neskubėkite ir darykite užlaikymus.
- Taip pat dažnai tenka matyti, kai atletai pasirenka per didelį svorį, dėl to kenčia jų atlikimo technika, pritūpiama. Pratimas darosi panašesnis į pritūpimus nei į pasistiebimus, padidėja rizika patirti traumą.
- Pratimas atliekamas nepilna amplitude. Dėl nepilnos amplitudės sumažėja pratimo efektyvumas.
2 komentarai
Deividas Bigelis vo
Teisingai ir atliekam 😀