Kaip užauginti plačius ir stiprius pečius

Pečių Raumenų Auginimas: 7 Geriausi Pratimai ir Programa

Siekiate užsiauginti didelius ir stiprius pečių raumenis? Šis straipsnis kaip tik jums! Pateiksime reikalingiausią informaciją apie pečių raumenis, jų anatomiją bei papasakosime ir parodysime efektyviausius pratimus jiems treniruoti.

Nesvarbu kokios didelės bebūtų rankos, krūtinė ar nugara, viršutinė kūno dalis neatrodys gerai jei neskirsite dėmesio pečių raumenų treniruotėms. Kaip pavyzdį pateikiame žemiau esančias dvi nuotraukas. Abiejose nuotraukose yra tas pats asmuo. Nuotraukoje kairėje (1 pav.) matome, gerai ištreniruotą kūną: ryškūs krūtinės, trapeciniai raumenys, taip pat gerai ištreniruotas pilvo presas, tačiau pečiai yra neproporcingai maži palyginus su kitais raumenimis. Atliekant tam tikrus pratimus pečių raumenims, po kelių metų intensyvių treniruočių, pečių raumenys užaugo ir viršutinė kūno dalis tapo kur kas proporcingesnė.(2 pav)
Kaip užauginti raumenų masę

Taigi, jei skaitote šį straipsnį, turbūt norėtumėte užauginti didesnius bei stipresnius pečių raumenis? Tikime, jog jums pavyks to pasiekti! Straipsnyje pagelbėsime jums, pateikdami bazines žinias, kurios padės sustiprinti treniruočių efektyvumą ir išvengti klaidų, galinčių pakenkti rezultatui. Tikriausiai esate išbandęs įvairaus tipo treniruočių, mėgindamas užauginti pečių raumenis, tačiau, nors jos ir pareikalaudavo daug pastangų, rezultatas būdavo ne toks, kokio buvo tikėtąsi.

Turinys

Klysta tie, kurie teigia, jog užauginti tvirtus ir gerai atrodančius pečių raumenis yra lengva. Pečių treniravimas, visų pirma, reikalauja tam tikrų žinių, jas įgijus – sunkaus darbo ir kantrybės. Tačiau tai galima pasiekti! Straipsnyje aptariama pečių raumenų anatomija (tam, kad suprastumėte, kuriuos raumenis tam tikri pratimai treniruoja ir kaip tai vyksta), taip pat pateikiamos rekomendacijos, kokius pratimus atlikti, norint pasiekti geriausių rezultatų auginant raumenų masę ir jėgą.

Pečių anatomija

Jūsų pečių raumenynas sudarytas iš 3 dalių, vadinamų deltomis. (3 pav.)

Pečių deltos

Labai svarbu lavinti visas šios raumenų grupės dalis, nes jei viena bus silpnesnė, jūsų kūnas atrodys neproporcingas.
Dėl daugelio priežasčių, vidurinė ir galinė deltos reikalauja daugiausiai darbo, nes priekinė delta treniruojama atliekant kitus pratimus, tokius kaip štangos, arba hantelių spaudimas kampu, kurie sportuojantiems yra vieni mėgstamiausių. Deja, krūtinės raumenims stiprinti atliekami pratimai netreniruoja galinės ir vidurinės deltos taip kaip priekinės, todėl būtent šiems raumenims reikia skirti daugiau dėmesio atliekant būtent pečiams skirtus pratimus.

Kūno tobulinimas nėra tik sportas, tai mokslas ir žinių bagažo kaupimas, kuris padės pasiekti norimą formą. Svarbu žinoti, jog nebūtina atlikti daug serijų, darant kariško spaudimo pečiams pratimus arba hantelių kėlimą priešais save. Nereikia žvalgytis į profesionalius sportininkus, kurie sutelkia dėmesį į izoliuotus pratimus. Nebūtina atlikti daug drop setų ir super setų, nes tai ne visada į naudą auginant masę. Viską galima išmokti analizuojant save ir sportinę literatūrą. Kiekvienas žmogus skirtingas, todėl jei vienam tinka viena programa, kitam ji gali visiškai netikti.  Todėl stenkitės analizuoti save.

Apie efektyvias treniruotes pečiams

Dvi didžiausios klaidos, kurias daro pradedantieji ir pažengę sportininkai:
1 . Sutelkia dėmesį ne tam pečių pratimui.
Dažnai pagrindinis dėmesys yra sutelkiamas treniruokliams ir izoliuotiems pratimams, kurie yra tik pagalbininkai, norint užauginti didelius, apvalius pečių raumenis
2 . Daro didelio pakartojimų skaičiaus treniruotes.
Ši klaida sustabdo pagrindinių raumenų augimą ir yra ypač žalinga smulkesnioms raumenų grupėms, tokioms kaip pečių raumenys.

Didžiausia pamoka, kurią galite išmokti apie svorių kilnojimą ir natūralų raumenų auginimą yra ta, kad labiau akcentuojant sunkų svorį (80 – 85% nuo maksimalaus svorio), galima pasiekti geresnius rezultatus.
Paprasčiau sakant, daugiau jėgos pratimų ir tinkama mityba, gali padėti užauginti norimus pečių raumenis: ne tik priekinę, bet ir galinę bei vidurinę deltas.
Dažnai internete randama klaidinanti vaizdinė medžiaga, vaizduojanti kaip sportininkai daro įspūdingą skaičių pakartojimų ir turi milžiniškus pečių raumenis. Neteigiame, jog tai steroidų nuopelnas, tačiau normaliomis sąlygomis didelis pakartojimų skaičius nėra reikalingas.
Steroidai padeda auginant raumenis, tačiau neigiamai veikia sausgysles ir raiščius. Jei raumuo pakankamai tvirtas atlaikyti sunkų svorį, tai raiščiams ir sausgyslėms tai gali būti per sunki užduotis. Tai yra viena priežasčių, kodėl dažnai steroidus vartojantiems žmonėms, anksti prasideda sąnarių ligos.
Gerus pečių raumenis galima užauginti ir be steroidų, tik reikia žinoti, kaip tai daryti, sunkiai dirbti ir turėti kantrybės. Mes siūlome tokią, mūsų išbandytą strategiją:

1 . Didesnio svorio kėlimas atliekant pečių pratimus.
Jei norite turėti stiprius ir didelius pečius, rekomenduojame daryti 4-6 arba 6-8 pakartojimus per vieną seriją.

2 . Dėmesio sutelkimas pratimams, kurie leidžia didinti svorį.
Prisimink: jei nesistengsite tapti stipresniu, netapsite didesniu.

Pirmoji taisyklė, aprašyta viršuje, svarbi natūraliam raumenų auginimui ir ja vadovaujantis galima padaryti išvadą, jog geriausiai raumens augimą veikia piramidės struktūros treniruotės. Didėjant svoriui, reikia mažinti pakartojimų skaičių. Tačiau svorio didinimas tinkamas ne visiems pratimams! Štangos trauka prie smakro gali pažeisti peties rotatorių (plačiau apie peties rotatorių: ČIA)  Kariškas štangos spaudimas už nugaros, taip pat gali pažeisti peties sąnarius ir raumenis. Atliekant šiuos pratimus, vertėtų vengti „milžiniškų“ svorių.

Kitas svarbus aspektas treniruojant pečių raumenis – rasti tinkamą atliekamų pakartojimų skaičių per savaitę. Tai labai svarbu jei darote daug pratimų su sunkiu svoriu ir kelis kartus per savaitę, nes taisyklė tokia: Kuo sunkesnis svoris, tuo mažiau pakartojimų padarysite per savaitę.
Jėgos pratimai reikalauja daugiau poilsio, todėl tampa sunku išlaikyti vienodą tempą kiekvieną savaitę, rizikuojama patirti persitreniravimą

Kai treniruojamasi su sunkiu svoriu (80-85% nuo maksimalaus), optimalus pakartojimų skaičius gali būti nuo 60 iki 70 pakartojimų atliekamų kas 5 – 7 dienas

Ši taisyklė galioja ne tik pečių raumenims, bet ir kitoms raumenų grupėms. Taip galite pasiekti superkompensacijos efektą. Superkompensacija – tai laiko tarpas, kai raumuo turi didesnį pajėgumą augti. Apie tai plačiau skaitykite mūsų straipsnyje – „Superkompensacijos įtaka svorio auginimui“. Taigi, jau įgijome pagrindinių žinių, reikalingų efektyvesnėms treniruotėms, dabar aptarkime pratimus masės ir jėgos auginimui.

Kaip daryti štangos spaudimą pečiams

Geriausi pratimai pečių raumenų auginimui

Kaip ir daugumai raumenų grupių, taip ir pečiams, galime atlikti daug įvairių pratimų, tačiau iš jų yra keletas, kurių jokiu būdu nevertėtų praleisti. Tai pratimai, kurie geriausiai veikia auginant raumens masę pečių srityje.

Kariškas spaudimas atsistojus arba sėdint

Štangos ar hantelių spaudimas pečiams yra pats efektyviausias pratimas pečių raumenų auginimui, nes šis pratimas veikia visus tris peties raumenis ir leidžia kelti didelį svorį, be didesnės rizikos patirti traumą.
Kaip ir štangos spaudimas krūtinei, hantelių ir štangos spaudimas pečiams reikalauja jėgos ir stabilumo, tačiau abu gali padėti pasiekti puikių rezultatų. Šį pratimą rekomenduojame atlikti 6-8 savaites su štanga ir 6-8 savaites su hanteliais.
Yra du kariško spaudimo variantai – stovimas ir sėdimas. Pabandyk abu variantus ir greitai suprasi, kad atsistojus šį pratimą atlikti yra daug sunkiau. Pratimas, atliekamas stovint, labiau apkrauna pečių raumenis, nei atliekamas sėdint. Kariškas štangos spaudimas yra tobulas pasirinkimas pečių treniruotėms.

Atliekant karišką štangos spaudimą atsistojus, žinok, kad:
1 . Tavo maksimalus svoris bus mažesnis nei atliekant atsisėdus.
2 . Turi būti atsargūs keliant didelį svorį (80% + savo maksimalaus svorio).

Kariškas spaudimas atsistojus apkrauna nugaros apačią labiau nei pratimo atlikimas atsisėdus. Tai reiškia, kad negalėsi pakelti labai didelio svorio stovėdamas, nes turėsi ne tik kelti, bet ir išlaikyti tiesią nugarą bei balansuoti kūną. Jei pratimą atliksi neteisinga forma, gali patirti traumą. Todėl rekomenduojame paskaityti pratimo atlikimo gidą (pratimo atlikimo gidas).
Atliekant karišką spaudimą atsistojus, krūvis teks visam kūnui,  bet jei nori maksimaliai apkrauti tik pečių raumenis, neapkraunant nugaros, rekomenduojame pratimą atlikti atsisėdus.
Jei mirties trauką ir pritūpimus su štanga atlieki sunkiai, karišką štangos spaudimą rekomenduojame atlikti atsisėdus. Nugaros apačia ir taip gauna didelį krūvį atliekant minėtus pratimus, todėl nereiktų jos dar labiau apkrauti atliekant pečių pratimus. Tačiau vieną savaitę galima atlikti atsistojus, o kitą atsisėdus. Taip sumažinsi krūvį nugaros apačiai ilgesniame periode.
Štai kaip reikia atlikti štangos spaudimą pečiams sėdint ar atsistojus:

Hantelių spaudimas pečiams sėdint ar atsistojus:

Arnold hantelių spaudimas

Arnold hantelių spaudimas yra panašus pratimas į paprastą hantelių spaudimą pečiams sėdint, bet šis pratimas turi didesnę judesių amplitudę, todėl treniruoja visas tris pečių deltas, bet priekinę labiau. Kaip atlikti Arnold hantelių spaudimą:

Hantelių kėlimas priešais save

Hantelių kėlimas priešais save yra puikus pratimas priekinei deltai treniruoti:

Hantelių kėlimas į šalis

Vienas iš efektyviausių pratimų vidurine deltai, tai hantelių kėlimas į šalis. Atliekant šį pratimą, dėmesį reikia sufokusuoti viduriniam peties raumeniui. Šio pratimo neatliksite nepajungę ir priekinės pečių dalies, tačiau dėmesį sutelkite į vidurinę. Kuo stipresni raumenys, tuo sunkiau išlaikyti teisingą pratimo atlikimo formą, todėl stenkitės teisingai atlikti nuo pradžių – abu hantelius kelti vienodai.
Štai kaip jis atliekamas:

Hantelių kėlimas į šalis pasilenkus

Galinė delta yra smulkiausias ir silpniausias raumuo iš visų trijų peties raumenų, todėl jam reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Jei norite gražiai ištreniruotų raumenų, tiesiog privalote į savo treniruotės schemą įtraukti ir hantelių kelimą į šalis pasilenkus.
Štai kaip atliekamas šis pratimas:

Štangos trauka prie krūtinės galiniai deltai

Dar vienas puikus pratimas galiniam peties raumeniui. Pratimas atliekamas su štanga. Šio pratimo atlikimo metu nereikėtų naudoti didelio svorio, nes galite pažeisti stuburą. Atlikite pratimą su mažu svoriu dėmėsį sutelkdami į galinius peties raumenis. Štai kaip atrodo pratimo atlikimas:

Lyno trauka prie veido

Pratimas padėsiantis sustiprinti ne tik galinius peties raumenis, bet ir peties rotatorių. Pratimo atlikimas:

Atsiminkite, kad ne pratimų kiekis augina jūsų raumenis, bet jų atlikimo taisyklingumas ir svorio didinimas. Atliekant mūsų pateiktus pratimus, galite užauginti stiprius ir gražiai atrodančius pečių raumenis, tačiau turite stengtis progresuoti, t.y. didinti svorį. Jei tapsite stipresni, tai ir jūsų raumenys taps didesni.

Treniruotė didesniems pečiams

Geroje pečių treniruotėje, privalo būti visas tris peties dalis treniruojantys pratimai, bei pratimai kurie reikalauja daugiau jėgų.
Pateikiame programą pečių raumenims, kurią reikėtų daryti 8 savaites:

PratimasSerijosPakartojimaiKomentaras
Kariškas štangos spaudimas28-10Su mažu svoriu apšilti raumenis ir sąnarius
Kariškas štangos spaudimas pečiams sėdint arba stovint34-680-85% maks. svorio
Hantelių kėlimas į šalis3-46-875% maks svorio jei išlaikote tinkamą formą
Hantelių kėlimas į šalis pasilenkus arba štangos trauka pasilenkus36-8Nereikia didelio svorio
Lyno trauka prie veido38-1070-75% maks. svorio
Štai ir viskas! Ši programa neatrodo tokia lengva, kaip gali pasirodyti žiūrint į šią lentelę.

Patarimai

Kai pasidarys lengva daryti su vienu svoriu, padidinkite jį.
Pvz, jei padarote 6 pakartojimus su tam tikru svoriu, kitą seriją pakartojimų darykite padidinę svorį 2,5 – 5 kg ir atlikte šį pratimą su šiuo svoriu, kol padarysite 6 pakartojimus. Tai gali būti antrą ar trečią savaitę.
Ilsėkitė 3 minutes jei darote 8-10 pakartojimų, 2 minutes, jei darote 6-8 pakartojimus ir 1 minutę, jei darote 4-6 pakartojimus.
Teisingas poilsio laikas yra labai svarbus atliekant pratimų serijas. Per mažai pailsėjus, gali būti sudėtinga atiduoti visas jėgas pratimo atlikimui.
Būkite tikri, kad maitinatės teisingai ir pakankamai.
Dauguma žmonių galvoja, kad svarbiausias tinkamas kiekis baltymų. Tačiau nepamirškite vartoti ir angliavandenių, kad turėtumėte energijos sportuoti. Aišku rinkitės sveikus ir vertingus angliavandenius.

3 komentarai apie “Pečių Raumenų Auginimas: 7 Geriausi Pratimai ir Programa”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
Mes naudojame slapukus, kad galėtume pritaikyti turinį ir reklamas, teikti socialinių tinklų funkcijas ir analizuoti mūsų srautą. Taip pat bendriname informaciją apie jūsų svetainės naudojimą su mūsų socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. View more
Cookies settings
Priimti
Atsisakyti
Privatumo ir slapukų politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
1. Kokią informaciją mes renkame? Mes galime rinkti, saugoti ir naudoti žemiau nurodytų rūšių informaciją: • informaciją apie Jūsų kompiuterį ir apie Jūsų apsilankymus šioje interneto svetainėje bei naudojimąsi šia interneto svetaine (įskaitant Jūsų IP adresą, geografinę vietą, naršyklės tipą, iš kur buvote nukreiptas, lankymosi trukmę ir puslapių žiūrėjimų skaičių); • informaciją, kurią Jūs suteikiate mums tikslu prenumeruoti mūsų interneto svetainės paslaugas, pranešimus el.paštu ir/arba naujienlaiškius; • bet kokią kitą informaciją, kurią Jūs savo pasirinkimu siunčiate mums. 2. Slapukai Slapuką sudaro informacija, tinklo tarnybinės stoties siunčiama interneto naršyklei ir laikoma naršyklės. Ši informacija vėliau siunčiama atgal tarnybinei stočiai kaskart kai naršyklė paprašo puslapio iš tos tarnybinės stoties. Tai leidžia tai tinklo tarnybinei stočiai identifikuoti ir sekti interneto naršyklę. Mes naudojame Google Analytics naudojimuisi šia interneto svetaine analizuoti. Google Analytics generuoja statistinę ir kitą informaciją apie naudojimąsi svetaine panaudodama slapukus, kurie laikomi vartotojų kompiuteriuose. Generuojama su mūsų interneto svetaine susijusi informacija yra naudojama kurti ataskaitas apie naudojimąsi šia interneto svetaine. Šią informaciją laikys Google. Google privatumo politika prieinama čia:http://www.google.com/privacypolicy.html. Pas mus besireklamuojantieji arba mokėjimo paslaugų teikėjai irgi gali siųsti Jums slapukus. Savo interneto svetainėje mes skelbiame Google Adsense interesais paremtas reklamas. Jas taip, kad atspindėtų Jūsų interesus, parenka Google. Kad nustatytų Jūsų interesus, Google seks Jūsų elgesį internete naudodama slapukus. Jūs galite peržiūrėti, ištrinti ir pridėti interesų kategorijas, susietas su Jūsų naršykle, naudodami Google bendrovės Ads Preference Manager, kurį galima rasti adresuhttp://www.google.com/ads/preferences/. Jūs galite atsisakyti Adsense partnerių tinklo slapuko adresuhttp://www.google.com/privacy_ads.html. Tačiau šiame atsisakymo mechanizme naudojamas slapukas, ir jeigu Jūs ištrinsite slapukus iš savo kompiuterio, tai Jūsų atsisakymas nebus išsaugotas. Kad užsitikrintumėte, jog atsisakymas būtų išsaugotas konkrečiai naršyklei, turėtumėte naudoti Google naršyklės įskiepį, kurį galima rasti adresu http://www.google.com/ads/preferences/plugin. Dauguma naršyklių leidžia Jums nepriimti jokių slapukų, nors tam tikros naršyklės leidžia Jums nepriimti tik trečiųjų šalių slapukų. Pavyzdžiui, Internet Explorer naršyklėje galite atsisakyti visų slapukų spausdami „Tools“ > „Internet Options“ > „Privacy“ ir pasirinkdami „Block all cookies“ (tai daroma paslenkant perjungiklį). Tačiau visų slapukų blokavimas turės neigiamą įtaką galimybei naudotis daugeliu interneto svetainių, įskaitant šią. 3. Jūsų asmeninių duomenų naudojimas Asmeniniai duomenys, pateikti šioje interneto svetainėje, bus naudojami tikslams, nurodytiems šioje privatumo politikoje arba aktualiose šios interneto svetainės dalyse. Mes galime naudoti jūsų asmeninę informaciją šiems tikslams: • Interneto svetainei administruoti; • Jūsų naršymo patirčiai gerinti, pritaikydami šią interneto svetainę asmeniniams poreikiams; • turint Jūsų sutikimą siųsti Jums el. paštu mūsų naujienlaiškį, kuris, mūsų manymu, gali būti Jums įdomus (Jūs galite bet kada informuoti mus, jeigu nebenorite, kad naujienlaiškis būtų Jums siunčiamas); • trečiosioms šalims suteikti statistinę informaciją apie mūsų vartotojus, tačiau ši informacija nebus naudojama jokiam atskiram vartotojui identifikuoti; Be aiškaus jūsų sutikimo mes neteiksime jūsų asmeninių duomenų jokioms trečiosioms šalims tiesioginės rinkodaros tikslais. 4. Politikos pakeitimai Mes galime retkarčiais atnaujinti šią privatumo politiką paskelbdami naują versiją savo interneto svetainėje. Kartkartėmis Jūs turėtumėte peržiūrėti šį puslapį, kad įsitikintumėte, jog esate patenkintas bet kokiais pasikeitimais. 5. Trečiųjų šalių interneto svetainės Šioje interneto svetainėje yra nuorodų į kitas interneto svetaines. Mes nesame atsakingi už trečiųjų šalių interneto svetainių privatumo politikas ar praktikas.
Save settings
Cookies settings