PRATIMO INFORMACIJA:

Tipas: Jėgos
Pagrindiniai raumenys: Kojų keturgalviai.
Kiti raumenys: Sėdmenys, blauzdos, pakinklinės sausgyslės.
Įrankiai pratimui: Štanga ir svoriai.
Atlikimo tipas: Junginys.
Pratimo lygis: Pažengusiems.

KAS YRA PRITŪPIMAI SU SVORIU IŠ PRIEKIO ?

Pritūpimai su svoriu iš priekio yra pritūpimų su svoriu ant nugaros variacija, kai štanga padedama ant priekinės pečių dalies, o ne ant nugaros viršaus. Per šį pratimą, Jūs taip pat lenksitės ties klubais ir keliais, kol kirsite 90 laipsnių kampa tarp blauzdų ir šlaunų. Tačiau atliekant pritūpimus su svoriu iš priekio, Jūsų liemuo bus labiau vertikalus, kad išlaikytumėte štanga ant savo pečių. Olimpiniai sunkiaatlečiai dar pritūpimus su svoriu iš priekio, nes tai yra dalis pratimo iš svorio užsimetimo ir išstūmimo. Kai jie užsimeta štangą nuo grindų ant pečių priekio, jie turi daryti pritūpimą su svoriu iš priekio, kad atsistotų ir antrą poziciją. Taigi, kuo didesniu svoriu padaroma pritūpimą iš priekio, tuo lengviau sunkiaatlečiams svorio užsimetimo ir išstūmimo rungtis. Kultūristai taip pat naudoja šį pratimą kojų keturgalviams raumenims treniruoti.

PRITŪPIMŲ SU SVORIU IŠ PRIEKIO ATLIKIMO TECHNIKA

Nesvarbu Jūs darote pritūpimus su svoriu ant nugaros ar su svoriu iš priekio, štanga privalo būti ties jūsų pėdos viduriu, arba prarasite balansą. Vienintelis būdas tai padaryti atliekant pritūpimus su svoriu iš priekio, tai laikyti liemenį tiesiai. Bet tai bus visai skirtingas kūno judesys nei atliekant pritūpimus su svoriu ant nugaros. Taigi:

 • Štangos pasidėjimas ant priekinės pečių dalies. Štanga padedama ant priekinės pečių dalies, toliau nuo nugaros viršaus. Tai privers Jūsų nugaros viršutinius raumenis dirbti sunkiau tam, kad būtų išlaikytas svoris ant pečių, dėl to pritūpimai su svoriu iš priekio yra daromi su lengvesniu svoriu.
 • Tiesus liemuo. Jei darysite pritūpimus mažiau vertikaliai, kaip tai daroma atliekant pritūpimus su svoriu ant nugaros viršaus, štanga nuriedės nuo Jūsų pečių ir sužeis Jūsų riešus. vienintelis būdas laikyti štanga balanse virš Jūsų pėdos vidurio, tai liemens laikymas tiesiai.
 • Į priekį pasvirusios blauzdos. Jei Jūs darysite pritūpimus ir Jūsų blauzdos bus labiau vertikalios, taip kaip darant pritūpimus su svoriu ant nugaros viršaus, Jūsų liemuo pasvirs į priekį ir štanga nuriedės nuo Jūsų pečių. Todėl liemuo turi būti tiesus. Bet tai stums Jūsų blauzdas į priekį ir sukels didesnį stresą kelėnams.

Laikant liemenį tiesų, yra beveik neįmanoma atsisėsti, kaip tai įmanoma darant pritūpimus su svoriu ant nugaros viršaus. Jei bandysite, nukris štanga. Kad štanga išsilaikytu ir nenukristu nuo pečių, laikykite liemenį stačią, o krūtinę/alkūnes pakeltus. Sukryžiuotas paėmimas rankomis, reikalauja mažiau lankstumo. Bet Jūms bus sunku išlaikyti alkūnes iškeltas ir galite numesti štangą, jei naudosite sunkų svorį. Švarus štangos paėmimas, naudojamas sunkiaatlečių, yra saugesnis ir geresnis būdas. Nelaikykite štangos savo rankomis, nes skaudės riešus. Leiskite pečiams laikyti svorį. Laikykite krūtinę ir alkūnes aukštai, tada nenuriedės štanga nuo pečių. Pažiūrėkite vaizdo įrašą ir greit suprasite, kaip atliekamas šis sunkus pratimas. Praktikuokitės su mažesniu svoriu. Sėkmės.

Patiko? Parodyk tai mums, Spausk Patinka!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
80%
80%
Geras
 • ATLETIŠKAS.LT ĮVERTINIMAS
  8
 • Lankytojų įvertinimas (Balsavo 1 )
  9.8

Apie autorių

Aktyvi fizinė veikla, domėjimasis fitnesu, kultūrizmu ir jėgos sportu prasidėjo nuo 15 metų. Praėjus 8 metams, sukauptas žinias norėjosi pasidalinti su kitais ir taip jiems padėti pasiekti savo tikslus. Todėl įkūrėme Atletiškas.lt, kur dalinamės savo bei kitų sportininkų žiniomis. Sportuodamas atiduodu visą save, tad tikiuosi, kad su mano pagalba ir žiniomis, Atletiškas.lt puslapio lankytojai taip pat stengsis pakeisti save ir savo gyvenimo būdą. Pokyčiai prasideda čia!

Palikite atsiliepimą