Turinys

1. Kas yra pritūpimas?
2. Pritūpimų forma ir kūno sudėjimas
3. Kaip atlikti pritūpimus?
4. Išsami efektyvių pritūpimų technika

Kas yra pritūpimas?

Pritūpimai su svoriu yra jungiamasis pratimas. Tai reiškia, kad atlikimo metu dirba visas kūnas. Pritūpimą darote lenkdamiesi ties juosmeniu ir kelėnais su svoriu ant Jūsų nugaros viršaus.

Atletiskas.lt El. Parduotuvė
Pritūpimas užskaitomas, kai klubai nusileidžia žemiau kelėnų, kitaip sakant – kertama lygiagretė.

PRATIMO INFORMACIJA

Tipas: Jėgai
Pagrindiniai raumenys: Keturgalvis kojos.
Kiti raumenys: Blauzdos, sėdmenys, nugaros apačia, pakinklinės sausgyslės.
Įrankiai pratimui: Štanga ir svoriai.
Atlikimo tipas: Junginys.
Pratimo lygis: Pradedantysis.

Dauguma žmonių galvoja, kad pritūpimai yra pratimas tik kojoms treniruoti. Taip, Jūsų pakinklinės sausgyslės, keturgalviai ir kirkšnis yra pagrindiniai raumenys, dirbantys pratimo atlikimo metu, bet Jūsų pilvo, įstrižiniai ir nugaros apačios raumenys taip pat dirba ir saugo Jus nuo štangos prispaudimo. Net Jūsų rankos ir pečiai dirba, kad išlaikytų štangą vietoje.

Štai todėl, dauguma sportininkų pritūpimus su svoriu vadina „pratimų karaliumi“ – pritūpimų metu dirba visas kūnas, nuo galvos iki pirštų.Viso kūno darbas yra tai, kas leidžia pritūpimus su svoriu vadinti lemiamu pratimu auginantiems jėgą ir raumeninę masę.

Daugelis mano, kad pritūpimai su svoriu yra pavojingi Jūsų kelėnams ir nugaros apačiai. Tai yra mitas. Tačiau pritūpimai bloga jų atlikimo forma yra tikrai pavojingi. Jei pritūpimus atliksite teisingai, Jūs netgi sustiprinsite raumenis aplink Jūsų kelėnus ir nugaros apačią. Tai padarys Jūsų kelius ir nugarą stirpesnę ir sveikesnę, o ne silpną ir sužalotą.

Pritūpimai, tai vienas iš trejų svorio kėlimų jėgos sporte, kartu su štangos spaudimu ir mirties trauka. Dabartinis pasaulio rekordas pritūpimuose su svoriu yra 412,5 kg, kurį pasiekė Ray Williams (JAV)

Pritūpimų forma ir kūno sudėjimas

Jūsų optimali pritūpimo technika priklauso nuo Jūsų sudėjimo. Todėl neturėtumėte pamėgdžioti kito asmens pritūpimo. Jei kitas asmuo turi ilgas kojas, trumpą juosmenį, siaurus pečius – Jūs negalėsite atlikti pratimo taip pat kaip ir jis, jei Jūsų kojos trumpos, ilgas juosmuo, platūs pečiai. Jūsų pritūpimo forma bus kitokia. Žemiau pateiktas gidas, nuo ko Jūs turėtumėte pradėti. Gide rasite apie:

 • Stovėsena. Pečių plotis nuo kulnies iki kulnies (ne nuo pirštų iki pirštų);
 • Pėdos. Pakreiptos 30 laipsnių kampu, visiškai padėtos ant grindų;
 • Kelėnai. Nukrepti į tą pačia kryptį kaip ir pėdos;
 • Štangos paėmimas. Vidutinis paėmimas, kai svorį laiko nugara, ne rankos;
 • Štangos padėtis. Tarp pečių ir trapecijų raumenų;
 • Krūtinė. Pakelta, nugaros viršus suspaustas, viskas įtempta pratimo metu;
 • Galva. Vienoje linijoje kartu su stuburu, neutralios pozicijos;
 • Štangos nukėlimas. Pėdos po štanga. Nukelkite lengvu pritūpimu ir paeikite atgal;
 • Kvėpavimas. Didelis įkvėpimas prieš pradedant pritūpimą, sulaikomas tupiant, sulaikomas pritūpus ir kylant. Iškvėpiama pakilus;
 • Tūpimas žemyn. Stumkite kelėnus į šalis, o klubus atgal. Nugara nuetrali;
 • Kylimas aukštyn. Stumkite klubus aukštyn, o kelėnus į šalis, laikykite krūtinę pakeltą;
 • Gylis. Klubai turi nusileisti žemiau kelėnų – kirsti paralelę;
 • Tarp pakartojimų. Laikykite kelėnus ir klubus užfiksuotus;
 • Štangos padėjimas. Ženkite į priekį ir padėkite.

Pritūpimų technikos skyriuje rasite visus šiuos punktus apibūdintus plačiau.

Kaip atlikti pritūpimus?

Jei iki šiol nesate darę pritūpimų arba norite būti tikri, kad naudojate tinkamą Jų formą, kad užaugintumėte jėga ir negautumėte traumos, šiame straipsnyje rasite trumpą apžvalgą, kaip daryti pritūpimus tinkama forma.

 1. Paimkite štanga vidutiniu platumu. Padėkite pėdas tiesiai po štanga. Palyskite po štanga ir padėkite ją tarp pečių ir trapecijos raumenų. Krūtinė pakelta, kūno viršus įtemptas.
 2. Nusikelkite štangą padarydami mažą pritūpimą naudojant tik kojų keturgalvius raumenis. Padarykite vieną žingsnelį atgal abejomis kojomis. Užfiksuokite kelėnus ir klubus dėl stabilumo. Laikykite įtemptą nugaros viršų.
 3. Daug įkvėpkite. Sulaikykite kvėpavimą ir tūpkite žemyn. Tai darykite skleisdami kelėnus į šalis, o klubus leisdami žemyn ir stumdami atgal. Tūpkite kol kirsite paralel – klubai nusileis žemiau kelėnų.
 4. Vis dar būkite su sulaikytu kvėpavimu pritūpus. Nesustokite, bet greitai pakeiskite judesį iš leidimosi žemyn į kylimą į viršų. Laikykite krūtinę pakeltą, kelėnus išskleistus į šalis, o nugaros viršų įtemptą.
 5. Užfiksuokite klubus ir kelėnai viršuje. Iškvėpkite ir pailsėkite sekundę. Daug įkvėpkite ir atlikite pritūpimą vėl. Kai baigsite, padėkite svorį žengdami žingsnį į priekį.

Paprasta. Raktas į sėkmę yra kantrybė. Kuo dažniau darysite pritūpimus ir skirsite didesnį dėmesį gerai jų atlikimo formai, tuo geresnė Jūsų pritūpimo technika bus.Pradžioje tai pareikalaus didesnių pastangų. Bet jei visada laikysitės teisingos formos, palaipsniui ji taps automatinė ir natūrali.

Išsami efektyvių pritūpimų technika

Stovėsena

Dauguma žmonių pritūpimus daro stovėdami per siaurai. Tai yra daugumas pradedančiųjų klaida. Galbūt ši klaida atsiranda dėl aplinkos poveikio. Dauguma kultūristų pritūpimus daro stovėdami siaurai dėl to, kad išryškintų kojų keturgalvius raumenis. Tokiuose pritūpimuose problema yra ta, kad tupiant kojomis siaurai, Jūsų pilvas neleis padaryti pilno pritūpimo.

Jėgos sportininkai, taip pat ir CrossFit sporto stiliaus atletai, pritūpimus daro statydami kojas plačiai. Tačiau taip galite susižeisti kirkšnį, todėl nedėkite didelio svorio. Tam, kad taip atliktumėte pritūpimus, Jūsų klubai turi būti gerai pratampyti ir lankstūs. Jėgos sportininkai pratimo atlikimo metu taip pat dėvi aprangą, kuri apsaugo kirkšnį nuo traumų, bet galite tūpti ir be jos.Taisyklinga laikysena atliekant pritūpimus

Taigi, pritūpimo stovėsena negali būti siaura, kitaip nepajėgsite atlikti pilno pritūpimo taisyklingai ir susižeisite kelėnus. Taip pat stovėsena negali būti per plati, kitaip galite susižeisti kirkšnį ir bus sunku laikyti kelėnus išskleistus į išorę. Taisyklės, kaip turite stovėti:

 • Atsistokite pečių plotyje nuo kulnies iki kulnies;
 • Pečių plotis turi būti ne nuo kairės pėdos pirštų iki dešinės pėdos pirštų, o nuo kairės pėdos kulnies iki dešinės pėdos kulnies.

Be viso to, Jūsų optimali stovėsena priklauso ir nuo Jūsų sudėjimo. Jei turite ilgas kojas, stovėsena turėtų būti šiek tiek platesnė nei pečių plotis. Bet venkite labai plačios ar siauros stovėsenos. Pečių plotyje, nuo kulnies iki kulnies stovėsena, yra saugiausia ir geriausia daugumai žmonių.

Pėdų pozicija

Saugiausias tūpimas yra tada, kai pėdos ir kelėnai nukreipti į vieną kryptį. Tai apsaugos Jūsų kelėnų raisčius nuo sukimosi, nes Jūsų šlaunys ir pėdos yra sulygiuotos. Taigi, kai Jūs turite tūpti kelėnais nukreiptais į išorę, Jūsų pirštai taip pat turi būti nukreipti truputį į išorę. Dvi taisyklės:

 • Pirštai pakreipti 30 laipsnių kampu;
 • Jūsų kulnys ir visa pėda pritūpimo metu turi kontaktuoti su grindimis. Tai padės išvengti streso Jūsų kelėnams.

Jei Jūsų kulnys pakils nuo grindų, nedarykite taip kaip daro kiti. Nepakiškite po kulnimis svorių ar kokios nors platformos. Tai yra nestabilu ir suteiks daugiau streso Jūsų kelėnams. Vietoj to, pataisykite savo stovėseną – kojos pečių plotyje, kelėnai nukreipti į išorę. Pirštų lenkimas gali pagelbėti, bet pirštai turi būti ant grindų.

Taisyklinga pėdų pozicija

Kelėnų pozicija

Dažniausia klaida atliekant pritūpimus yra ta, kad atliekant pratimą, kelėnai nukreipti tiesiai. Dauguma žmonių taip tupia, nes galvoja, kad tai kojų keturgalvių raumenų pratimas ir reikia taip tūpti. Ši atlikimo forma nėra naudinga auginant jėgą ir taip darant pažeisite savo kelėnus. Pateikiame faktus, kodėl toks pritūpimas yra netinkamas:

 • Nepajėgsite padaryti pilno pritūpimo (kirsti paralelės), nes Jūsų pilvas Jums trukdys tupiant žemyn;
 • Jausite skausmą klubų priekyje, nes šlaunies kaulas trenksis į jūsų klubus;
 • Jūsų nugaros apačia suapvalės, nes klubai negalės nusileisti žemiau kelėnų;
 • Pritūpsite su mažesniu svoriu, nes nepajungsite kirkšnies raumens. Mažiau įdarbintų raumenų – mažesnė jėga.

Dar blogiau yra leisti Jūsų kelėnams nukrypti į vidinę dalį. Jei leisite kelėnams krypti į vidų ir baigsite pritūpimą „valgus“ pozicijoje, Jūs turėsite visas aukščiau išvardintas problemas ir dar prisidės kelėnų raiščių sukimo problema. Visa to rezultatas gali būti tokia trauma kaip –  kelio raiščio plyšimas. Ypač pavojinga, jeigu atliekama su dideliu svoriu. Štai kelios taisyklės:

 • Tūpdami žemyn, kelėnus stumkite į išorę. Jei atlikdami pritūpimą jaučiate sunkumą kirkšnyje, tai atliekate teisingai;
 • Pakreipkite pėdas į išorę. Jūsų kelėnų ir pėdų kryptis turi būti vienoda.

Kita didelė klaida, tai per didelis kelėnų pasislinkimas į priekį tūpimo žemyn metu. Tai sumažins Jūsų jėgą ir pažeis kelėnus. Tikslus būdas tūpti, tai klubų raumenų įdarbinimas, kad būtų prisiimtas didesnis svoris šiems raumenims. Kaip ? Tūpkite žemyn stumdami kelėnus į šalis, o klubus atgal. Neleiskite kelėnams išlysti į priekį daugiau nei pėdų pirštai.

Štangos laikymas

Jūsų viršutinė nugaros dalis laiko svorį, kai Jūs tupiate. Ne Jūsų rankos. Vis dėlto, jei bandysite svorį laikyti rankomis, Jūs jusite skausmą riešuose ar alkūnėse, kai darysite pritūpimus su dideliu svoriu. Jūsų rankos yra per mažos išlaikyti tokį svorį. Todėl, laikykite svorį ant nugaros viršutinės dalies. Keli patarimai:

 • Suspauskite viršutinę nugaros dalį ties mentimis prieš nusiimant štangą nuo stovo; 
 • Kuo siauresnis štangos paėmimas į rankas, tuo labiau suspaustas nugaros viršus;
 • Jei negalite paimti štangos siaurai, darykite pečių pratempimo pratimus; 
 • Platesnis štangos paėmimas yra mažiau efektyvus jūsų nugaros suspaudimui.

Jūsų optimalus štangos paėmimas priklauso nuo Jūsų sudėjimo. Aukšti sportininkai, turintys plačius pečius, štangą suima plačiau nei žemesni sportininkai. Tikslas – suimti štangą į rankas tokiu būdu, kad galėtumėte suspausti viršutinę nugaros dalį maksimaliai.

Štangos pozicija pritūpimo metu

Kai kurie pradedantieji atletai pritūpimus daro štangą pasidėję beveik ant kaklo. Kad neskaudėtų, dedasi paminkštinimus. Tokia štangos pozicija nėra gera ir yra netaisyklinga.

Ką reikia daryti, tai paprasčiausiai, štangą padėti tiksliai ant nugaros viršaus. Padėsite per aukštai – skaudės kaklą ir svirsite į priekį. Padėsite per žemai, ji slys jums nuo nugaros ir pažeis riešus bei alkūnes. Padėkite štanga taisyklingai ir nieko neskaudės.

 • Štanga dedama žemiau Jūsų trapecijų arba ant trapecijų;
 • Jei padėsite štangą žemiau pečių galinės dalies raumens, ji gali nuslysti ir pažeisti Jūsų riešus ir alkūnes.

Kai tik štanga padėta tarp Jūsų pečių galinės dalies ir trapecijos raumenų, bet dar nenukelta nuo stovo, užfiksuokite ją suspausdami nugaros viršutinę dalį. Nusikėlę štanga, laikykite viršutinę nugaros dalį įtemptą, o krūtinę pakeltą. Taip padarius štanga nesisuks ir bus tvirtai padėta ant nugaros.

Būkite tikri, kad štanga padėta per nugaros viršaus vidurį. Jei ji pasidės labiau į kairę ar į dešinę, jusite klubų, kelėno ar nugaros apačios vienos pusės skausmą. Išcentruokite štangą, kad abi kūno pusės dirbtų vienodai.

Nenaudokite paminkštinimų po štanga. Žmonės pritūpia su 400 kg apsirengią tik marškinėliais. Jei jie tai gali, galite ir Jūs. Tiesiog padėkite štangą teisingoje pozicijoje ir tada suspauskite nugaros viršaus raumenis prieš atkeliant štangą nuo stovo.

Galvos pozicija

Dauguma žmonių žiūri į viršų kai tupia. Tai yra klaida. Žiūrėjimas į viršų gali pažeisti Jūsų kaklą. Galvos pozicija turėtų būti neutrali. Jūs negalite tūpti, kai Jūsų nugaros apačia labai ištempta. Tokiu atveju, galite pažeisti diskus esančius tarp slankstelių, o dėl to gali atsirasti išvarža. Ta pati priežastis, kodėl negali žiūrėti į viršų: tai labai ištemps kaklą ir gali atsirasti tarp kaklo slankstelių esančių diskų išvarža. Tupiant galvos pozicija turi būti neutrali ir išvengsite traumų.

 • Galva neutralioje pozicijoje;
 • Nežiūrėkite į savo pėdas pritūpimo metu.

Jei iki šiol žiūrėjote į viršų pritūpimų metu, galvos pozicijos pakeitimas į neutralią gali būti keistas. Taip pat gal ibūti sunku ją išlaikyte neutraliai. Būkite kantrūs ir pritapsite prie naujos pozicijos.

Galvos padėtis atliekant pratimą

Štangos pakėlimas nuo stovo

Daug žmonių neįvertina štangos pakėlimo nuo stovo proceso. Viskas, ką Jūs darote prieš pritūpimą yra svarbu lygiai taip pat, kaip ir pats pritūpimas. Jei nukelsite štangą blogu būdu, išnaudosite energiją, o raumenys pavargs net nepradėjus tūpti. Tai reiškia – pritūpsite su mažesniu svoriu. Svarbiausias dalykas nukeliant štangą nuo stovo, tai kūno įtempimas. Turite pakelti krūtinę, ir įtempti nugarą prieš nukeliant. Taupykite kojų ir nugaros energija, nes jos jums prireiks darant pritūpimą.

 • Padėkite štangą per vidurį nugaros viršaus;
 • Padėkite abi pėdas po lygiagrečiai su štanga;
 • Padarykite nugaros apačia neutralią. Neįtempkite per daug ir neišlenkite per daug;
 • Suspauskite nugaros viršaus raumenis ties mentimis.

Jei nusikelsite svorį teisingai, turėtų atrodyti kaip pradinė pritūpimo pozicija. Abi pėdos po štanga, nugaros apačia neutrali, galva neutrali, krūtinė pakelta, nugaros viršus suspaustas, viskas įtempta. Štangą nuo stovo nuimkite naudodami keturgalvius raumenis ir paeikite atgal.

Paėjimas atgal

Prieš Jums paeinant atgal su svoriu, truputį pakelkite štangą nuo stovo. Štanga pakils tiesia linija į viršų kai ją atkelsite ir paeisite atgal. Šis metodas išnaudoja mažiau energijos ir yra labiau stabilus sunkaus svorio pritūpimų pratimui.

 • Paeikite atgal, ne į priekį;
 • Padarykite daugiausiai vieną žingsnį atgal;
 • Laikykite kojas tiesiai.

Kai tik paėjote atgal su svoriu, Jūs pasiruošęs atlikti pritūpimą. Jūs vis dar turite tą kūno įtempimą viršutinėje kūno dalyje, kurį susikūrėte prieš nukeldami svorį. Užfiksuokite klubus ir kelėnus kol Jūs stovite vietoje.

Tūpimas žemyn

Blogas tūpimas žemyn yra tada, kai tupiate tiesia linija, o Jūsų kelėnai linksta į priekį, kai tuo tarpu liemuo išlieka vertikaliai. Tai sukelia stresą Jūsų kelėnams, neįdarbina stiprių klubų raumenų ir nėra efektyvu tupiant su sunkiu svoriu. Prisiminkite: pritūpimai yra daugiau nei tik kojų keturgalvių raumenų pratimas. Vietoj to, kad lenkiate tiktai kelėnus, tūpkite žemyn stumdami klubus atgal – lyg sėstumėte ant tualeto. Tai temps Jūsų pakinklines sausgysles ir sėdmenis judant žemyn ir labiau juos įdarbins. Jei Jūsų klubų raumenys dirbs sunkiau ir labiau, Jūs pritūpsite su sunkesniu svoriu be kelėnų streso.

 • Jūsų kelėnai niekada neišlys per daug į priekį, jei juos stumsite į šalis;
 • Judinkite klubus atgal. Atsiminkite sėdimą ant tualeto;
 • Stebėkite savo pritūpimą veidrodyje. Jei štanga nesileidžia vertikalia linija su pėdomis – Jūsų technika bloga.

Atsiminkite, kad pritūpimą turite daryti judindami savo klubus atgal, o kelėnus į šalis ir šiuos abu veiksmus vienu metu. Kitu atveju, Jūsų klubai padarys visą darbą. Nėra nieko blogo, kai Jūsų kelėnai truputį išlenda į priekį. Bet jie turėtų būt toje pačioje vietoje, kai leidžiate klubus žemyn ir stumiate atgal.

Sunku išmokti daryti pritūpimus tinkama forma, bet lengva gauti traumą, jei tūpsite greitai. Tai nereiškia kad turite tūpti lėtai – tai sumažins Jūsų jėgą. Jūs turėtumėte kontroliuoti svorį leidžiantis žemyn, kad išmoktumėte tinkamos pritūpimų formos. Palikite greitus pritūpimus vėliau, kai išmoksite taisyklingai juos daryti.

Kylimas aukštyn

Kylimas aukštyn turėtų būti vienodas, kaip ir tūpimas žemyn. Štanga ant balansavimo taško (pėdos vidurys) visą laiką. Jūsų kelėnai išlieka pastumti į šonus, nes tai įdarbina kirkšnį ir yra saugiau. Jūsų krūtinė išlieka pakelta, kol Jūsų klubai kyla tiesiai į viršų nuo apačios.

 • Kelkite klubus aukštyn;
 • Išlaikykite krūtinę pakeltą;
 • Išlaikykite kelėnus išskleistus į šoną.

Nedarykite pauzės pritūpimo apačioje, nebent norite padaryti jį sunkesnį. Pakeiskite judesį iš leidimosi į apačią ir kylimą aukštyn labai greitai, kai tik pasiekiate pritūpimo apačią. Toks staigus atšokimas panaudos energiją ir jėgą esančią pakinklinėse sausgyslėse ir sėdmenys, todėl bus lengviau atsistoti.

Kai tik pakilsite, užfiksuokite kelėnus. Nemėginkite padidinti įtempimo neužfiksuodami kelėnų. Užfiksuoti kelėnai yra daug stabiliau, nei neužfiksuoti – labiausiai veikia kai yra didelis svoris ant nugaros ir esate pavargęs. Leiskite savo kaulams laikyti svorį užfiksuodami kelėnus ir klubus.

Pritūpimo gylis

Dalinis pritūpimas yra blogai Jūsų kelėnams, nes tokiu atveju labiausiai dirba kojų keturgalviai. Dėl to bus silpnos Jūsų sėdmenys ir pakinklinės sausgyslės ir tai įtakos kelėnų traumos atsiradimą. Taigi, turėtumėte tūpti giliau. Tarptautinė Jėgos Sporto Federacija nustatė įskaitomo pritūpimo gylį. Užskaitomas pritūpimas, kai Jūsų klubai nusileidžia žemiau kelėnų. Tai yra visiškai saugus būdas tūpti ir nepažeis Jūsų kelėnų.

 • Kirskite paralelę klubus nuleisdami žemiau kelėnų;Tiek reikia pritūpti su svoriu.
 • Nedarykite visiško pritūpimo, kai sėdmenys beveik paliečia čiurną. Tai kenkia nugarai.

Norėdami įsitikinti ar kirtote paralelę, nufilmuokite save iš šono darant pritūpimą ir stebėkite save tarp pratimo serijų. Galite filmuoti telefonu pasistatę jį šone arba paprašykite, kad kas nors Jus nufilmuotų. Tinkamą gylį pritūpsite repetuodami pratimą.

Kvėpavimas

Pritūpimai nėra tas pats kaip ir bėgimas. Jūs neįkvėpsite leisdamiesi žemyn arba iškvėpsite kildami aukštyn, nes tokiu būdu pažeisite nugaros apačią. Tikslus būdas sulaikyti kvėpavimą kol Jūs darote pritūpimą. Tai padidins spaudimą pilvo raumenyse ir išlaikys nugaros apačią saugią.

Štai todėl niekas nepritūpia su dideliu svoriu įkvėpiant leidžiantis žemyn ir iškvėpiant kylant aukštyn. Visi sulaiko kvėpavimą, kai pritūpiama su dideliu svoriu. Pažiūrėkite vaizdo įrašą su dabartiniu pasaulio rekordu. Jis neįkvepia, kai leidžiasi žemyn, bet sulaiko savo kvėpavimą dar viršuje.

Jei dabar galvojate, kad pakils kraujo spaudimas, kai sulaikysite kvėpavimą. Taip, jis pakils. Bet jis grįš į normalų, kai tik baigsite pritūpimą. Jūsų kraujo spaudimas sumažės, kai tapsite stipresnis pritūpimuose, nes stipresni raumenys reikalaus mažiau širdies pastangų.

 •  Įkvėpkite prieš tūpdami žemyn;
 • Sulaikykite kvėpavimą kai pritūpiate iki apačios;
 • Įkvėpkite, kai tik pakylate.

Jūs negalėsite sulaikyti kvėpavimo kylant į viršų, jei kilsite sunkiai arba lėtai. Pritūpimas užtruks per ilgai ir sukurs didesnį spaudimą. Tokiu atveju galite po truputį iškvėpti, kai kylate aukštyn.

Štangos padėjimas

Pabaikite pritūpimą prieš padėdami štangą į vietą. Nebandykite padėti štangos, kai dar nebaigėte pritūpimo. Pirma, Jūs nebaigėte pritūpimo. Antra, galite nepataikyti padėti ant stovo ir susižeisite. Atsistokite su svoriu ant nugaros, užfiksuokite klubus ir kelėnus ir tik tada padėkite štangą į vietą padarę žingsnelį į priekį.

 • Žingsnelį darykite į priekį, ne atgal;
 • Eikite į priekį, kol pajausite, kad štanga yra ant stovo.

Jei padėsite štangą teisingai, tai bus veidrodinis štangos nukėlimo judesys.

Pritūpimų su štanga atlikimasPritūpimo su svoriu technika

Pratimo įvertinimas

100%
100%
Labai geras
 • Atletiškas.lt įvertinimas
  10
 • Lankytojų įvertinimas (Balsavo 28 )
  8.7
Patiko? Parodyk tai mums, Spausk Patinka!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Apie autorių

Palikite atsiliepimą