Turbūt esate girdėję daug įvairių treniravimosi stilių. Visi jie turėtų padėti Jums pasiekti savo fitneso tikslą. Gal Jūs norite padidinti savo jėgą, numesti svorio, padidinti lankstumą ar užauginti raumenis. Vis dėlto, daug treniruočių programų Jums gali padėti bet kokį fitneso tikslą, jei tik laikysitės treniruočių plano. Taigi, yra dar vienas treniruočių tipas, kurį galite sportuoti – Tabata treniruotės.

Tabata treniruotės yra aukšto intensyvumo treniruotės, kurios trunka 4 minutes.

TABATA ISTORIJA

Tabata trenirutoės buvo atrastos Japonijos mokslininko Dr. Izumi Tabata ir tyrinėjimų komandos iš Nacionalinio Fitneso ir Sporto Instituto Tokijuje.

Izumi tabata

Tabata ir jo komanda atlikto dviejų atletų grupių tyrimą: viena grupė treniravosi vidutinio intensyvumo treniruotėse, kai tuo tarpu antra grupė labai aukšto intensyvumo treniruotėse. Vidutinio intensyvumo treniruočių grupė sportavo penkias dienas per savaitę ir tai darė šešias savaites. Viena treniruotė trukdavo vieną valandą. Labai aukšto intensyvumo grupė sportavo 4 dienas per savaitę ir taip šešias savaites. Viena treniruotė trukdavo keturias minutes ir 20 sekundžių (su 10 sekundžių pertrauka tarp kiekvieno priėjimo).

Rezultatai: vidutinio intensyvumo grupė pagerino savo aerobinę sistemą (širdies darbą), bet parodė mažą rezultatą anaerobinės sistemos (raumenų). Aukšto intensyvumo grupė parodė daug geresnį pagerėjimą aerobinėje sistemoje, nei pirma grupė, taip pat padidino anaerobinės sistemos rezultatą 28 procentais. Apibendrinant, aukšto intensyvumo treniruotės padaro didesnį poveikį abejoms sistemoms (širdies ir raumenų).

TABATA PROGRAMA

Tabata treniurotė trunka keturias minutes, bet tai bus ilgiausios keturios minutės Jums yra tekę susidurti. Programos struktūra:

  • Atliekame pratimą kuo daugiau pakartojimų per 20 sekundžių;
  • Ilsimės 10 sekundžių;
  • Taip darome 8 priėjimus.

Jūs stengiatės kaip įmanoma labiau visas 20 sekundžių ir ilsitės 10 sekundžių, kol įveikiate 8 priėjimus. Taip galite atlikinėti kiek tik norite pratimų. Galite daryti pritūpimus, prisitraukimus, atsispaudimus, yrimasi ir t.t. Bet kuris pratimas, kuris įdarbina kelias raumenų grupes yra rekomenduojamas. Pratimai su gyromis taip pat tinka. Tabata treniruotės pavyzdį galite rasti čia – Tabata this!

Tabata treniruotės yra puikus pasirinkimas jei neturite daug laiko treniruotėms, arba norite pagerinti viso kūno ištvermę. Prijunkite šias treniurotes savo fitneso rutinoje ir gerinkite savo rezultatus.

Patiko? Parodyk tai mums, Spausk Patinka!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Apie autorių

Aktyvi fizinė veikla, domėjimasis fitnesu, kultūrizmu ir jėgos sportu prasidėjo nuo 15 metų. Praėjus 8 metams, sukauptas žinias norėjosi pasidalinti su kitais ir taip jiems padėti pasiekti savo tikslus. Todėl įkūrėme Atletiškas.lt, kur dalinamės savo bei kitų sportininkų žiniomis. Sportuodamas atiduodu visą save, tad tikiuosi, kad su mano pagalba ir žiniomis, Atletiškas.lt puslapio lankytojai taip pat stengsis pakeisti save ir savo gyvenimo būdą. Pokyčiai prasideda čia!

Palikite atsiliepimą