Kalistenikoje pratimai nebūna izoliuoti, tai reiškia, kad dirba ne viena konkreti akcentuota raumenų grupė, o kelios grupės kartu. Visgi pratimus galima susidėlioti taip, jog intensyviausiai dirbtų labiausiai norimas raumenynas. Tačiau treniruočių skaidymą, akcentuojant vieną raumenų grupę, dažniausiai renkasi pažengę sportininkai siekiantys didžiausio treniruočių našumo ir maksimalaus sporto progreso bei rezultato. Tai reikalauja daug jau išlavintų savybių, kaip ištvermė, jėga ir t.t. Kitas pratimų pasirinkimo būdas yra viso kūno treniruotė. Jos metu treniruojamos visos pagrindinės raumenų grupės. Tokio tipo treniruotės padeda įgauti bendrą gerą fizinę formą, pripratinti organizmą prie fizinio krūvio, lavina ištvermę ir  t.t. Todėl šis būdas rekomenduojamas visiems pradedantiesiems, tačiau puikiai tinka visų lygių atletams. Tiesioginę ir pagrindinę įtaką kiekvienos schemos sunkumui daro pratimų sudėtingumas ir poilsio laikas tarp jų.

Kalistenikos treniruotės yra labai lengvai modifikuojamos, norint jas palengvinti ar pasunkinti. Tai galima padaryti ilginant ir trumpinant poilsio laiką tarp pakartojimų bei serijų. Kuo daugiau laiko ilsimasi tuo lengviau Viso kūno treniruotėpadaryti pratimus, tačiau reikia neužmiršti, kad gatvės gimnastikoje siekiama sportuoti intensyviai, todėl orientuotis į kuo didesnį pakartojimų skaičių, ištęsiant treniruotę, neverta. Ilgiausias poilsis, kuris gali trukti kad ir 5 minutes, kol visiškai atsigausite, rekomenduojamas atliekant pratimus ratu. Tai daryti reiktų po kiekvieno rato, nes tarp pratimų visai nesiilsima, o jei būtinai reikia ilsimasi labai nedaug iki 10 sekundžių. Toliau kiek ilgesnis poilsio laikas rekomenduojamas po 1-4 pratimų suskirstytų į grupes skyriaus atlikimo. Tai reiškia, kad darai 1, 2, 3 ar 4 skirtingus pratimus (t.y. vieną grupę) be poilsio arba jei reikia su minimaliu poilsiu iki 15 sekundžių, tada pasiilsi 0,5 -2 minutes, ir kartoji tą pačia grupę 2, 3 arba 4 kartus tuo pačiu poilsio rėžimu, laiko nekaitaliojant. O baigus vieną ir prieš pradedant naują grupę, su kitais pratimais, ilsimasi ilgiau 2-3 minutes, dažniausiai dvigubai negu tarp serijų.

Vyras atlieka kalistenikos pratimąKai kurie pratimai efektyvūs tik atliekant laikui pvz. kūno stabilizaciniai pratimai kaip plank, t.y. tam tikros pozos laikymas sustingus laiko tarpą. Jeigu treniruojamasi atliekant pratimus per nustatyta laiką, pavyzdžiui darai vieną pratimą 30s ilsiesi arba ne, tada darai kita pratimą 30s ir t.t. Dažniausiai laikas skirtas pratimui ir poilsiui parenkamas pagal jo sudėtingumą. Norint tobulėti, galima ilginti pratimų atlikimo laiką, taip pat kaip ir pratimų atlikimo pakartojimų skaičių. Kalistenika su skersiniu

Jūsų sporto modelio ir stiliaus pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų pomėgių, kūno savybių, kuris modelis neša daugiau progreso, ir siekiamų užsibrėžtų tikslų. Visgi siekiant tapti visapusišku atletu rekomenduojama naudoti visus aukščiau aprašytus pratimų atlikimo ir poilsio metodus. Juos proporcingai ir protingai koreguoti. Tai padės nepervargti ir leis iki galo taisyklingai pabaigti treniruotę. Nors lakui bėgant greičiausiai atsibos ta pati sporto rutina su nedideliais laiko ir pakartojimu skaičiaus pakeitimais. Todėl sugebant taisyklingai atlikti optimalų skaičių pakartojimų siūloma keisti pratimą nauju ar nauja variacija. Tai itin įdomi ir parodanti sporto progresą kalistenikos dalis. Išmokus naują pratimą lengvesnioji pratimo variacija taps lengviau atliekama ir pakartojimų skaičius padidės savaime.

Siekiai, noras, užsispyrimas ir sunkus darbas yra svarbiausios sportininko savybės, kurių dėka pasiekiami rezultatai. Visgi kartais būtent tai kartu ir stabdo tobulėjimą. Pradeda kentėti atlikimo technika. Atliekant pratimus taisyklingai jie pasunkėja, nes sumažinamas pagalbinių raumenų grupių darbas iki minimumo. Tada maksimaliai apkraunamas pagrindinė darbinė grupė. Panašų efektą teikia ir pratimo atlikimo greitis, nes greitis sukuria inerciją. Tada palengvėja veiksmas. Jeigu orientuojatės į sprogstamą jėgą, to išvengti nepavyks atliekant pratimą iš pirminės pozicijos į galutinę, tačiau iš galutinės grįžtant į pirminę lėtas judesys tiks kuo puikiausiai.

Patiko? Parodyk tai mums, Spausk Patinka!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Apie autorių

Komentarų: 1

Palikite atsiliepimą